Sarma Band

Sarma Band, Nikola, Duki, Pero

Sarma Band, Duki, Nikola, Pera

Kapela Sarma Band vznikla nevědomky před pár lety, když se parta kamarádů scházela v jednom internet café a po večerech z nostalgie hrála balkánské písničky. Tehdy ještě netušili, že se stanou populárními po celé Praze a budou co nevidět hrát po celém městě.

První veřejná vystoupení byla v tehdy ještě existující restauraci U Aleksandra Velikého. V roce 2005 hrála kapela při otevírání vršovické restaurace Mon Ami, tam vystupovali skoro každý pátek a vystupují tam dodnes. Jako rodilí Balkánci nadšeně hrají tradiční písně jižních Slovanů v rytmu temperamentní hudby, ale i populární a moderní písně. Na samém počátku kapely stojí trojice nadšenců do balkánských rytmů: Nikola (hlavní kytara, zpěv), Duki (basa, bonga) a Pera (tambura). Všichni tři pocházejí ze Srbska.

Časem se původní trojice rozrostla o další členy, mezi nimiž někteří s nima hrají dodnes. Sarma Band hudbou doslova žije – jejich repertoár zahrnuje tradiční písně z Makedonie, ze Srbska – hlavně z Vojvodiny, jsou v něm rockové písničky známé z doby bývalé Jugoslávie, ale i nejnovější pecky, které jsou stejně oblíbené, jako ty, které vznikly o mnoho set let dříve. Sarma Band účinkoval v restauracích jako je Luka Lu, Modrá řeka, Roma, Casa Lusitana nebo v klubu Popo Café Petl na újezdě.

Kapela se objevila rovněž i v pořadu České televize „Kluci v akci“. O tom se můžete dočíst ZDE (najdete zde také zajímavé recepty) a taky se můžete podívat na VIDEO.

Podívejte se na živá vystoupení kapely:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *